Rekomenduojamų vardų sąrašas:
Alminta: kaip radosi pirmas toks vardas Lietuvoje
2013-02-20,1979 m., laukdami pirmagimio, su žmona Birute rinkome vardus. Susirašėme daugybę vardų, kurie patiko, bet to vienintelio vis dar nebuvo. Tarp vardų, į kuriuos atkreipėme dėmesį, buvo retas vardas Almina. Tačiau kažkodėl jis mus ne visai patenkino. Tada kažkuriam toptelėjo mintis sukurti naują vardą. Alminos vardo kamienui pridėjome garsą „t“ (pagal pavyzdį Raminta) ir išėjo naujadaras Alminta. Bet prieš suteikdami vardą dukrai, kuri gimė 1980 m., surašėme 4 vardus – Alminta, Gabija, Milda ir Vaiva (atkreipkite dėmesį, visi vardai užrašomi be diakritinių ženklų ir lengvai ištariami daugumai kitataučių tiek rytuose, tiek ir vakaruose – dabar tai tikrai aktualu!) ir atlikome mini „viešosios nuomonės tyrimą“ – apklausėme artimiausius gimines ir draugus. Gabija ir Alminta balsų gavo daugiausiai ir vienodai. Birutė apsisprendė už Almintą – taip gimė, anot šio tinklapio autorių, „baltiškos kilmės, dvikamienis teiktinas asmenvardis“.
Apie projektą
Projektas skirtas Lietuvos Respublikos piliečių vardams įvertinti normos aspektu, vardai sukirčiuojami, iš nerekomenduojamų vardų kreipiama į teiktinus, trumpai nusakoma jų kilmė. Duomenų šaltinis – Lietuvos Respublikos gyventojų registras: vardų sąvado pagrindas – 2006 m. pilietybę turėjusių asmenų vardai, toliau pildoma naujagimių vardais (sąvadas ir registras tiesiogiai nesusieti). VLKK iniciatyva vardus nagrinėja Vilniaus universiteto tyrėjai, probleminius klausimus svarsto Kalbos komisijos Vardyno pakomisė. Jus kviečiame pasakoti, kaip gavote vardą, kaip išrinkote savo vaikams, taip pat visas kitas su vardais susijusias istorijas.
Remiantis šios svetainės medžiaga būtina nurodyti svetainės adresą: Lietuvos Respublikos piliečių vardų sąvadas, VLKK. Prieiga internete http://vardai.vlkk.lt. (Žiūrėta [data]). Draudžiama svetainę ar jos dalį susieti su kitais interneto šaltiniais, jei tai sudarytų klaidingą įspūdį dėl svetainės autorystės ar administravimo.