Pasakojimai

Etmonas

2024-04-04, lankytojas x

Perskaičiau (gal 10 kartų) Ievos Simonaitytės knygą „Aukštujų Šimonių likimas“. Ten ir radau labai gražius vardus: Etmonas, Endrius, Matas. Labai patiko vardas Etmonas. Juo ir pavadinau savo sūnų šiuo vardu.

Susiję vardai: Ètmonas

Faustė

2024-04-04, lankytojas x

Faustė – laiminga(s)

Susiję vardai: Fáustė

Akanė

2023-10-06, lankytojas x

Mano tėvas Japonas o mama Lietuvė, tėvas norėjo duoti tradicinį japonišką mergaitės vardą ,,茜\’\’ kurio reikšmė yra ,,raudona\“ (mėgstamiausią tėvų spalva), sulietuvinus vardas tapo Akanė. Retas Lietuvoje, bet gražus vardas.

Susiję vardai: Akanė

Mantė Aistė

2023-06-28, lankytojas x

Iš pradžių man buvo parinkę vardą Mantė, bet davė Aistė, tuo metu dar visiškai naują.

Susiję vardai: Áistė, Mañtė

Traidenis

2023-04-03, lankytojas x

Tai galėtų būti ir Dangaus, Žemės, Požemio valdovas

Susiję vardai: Traidẽnis

Apie projektą

Projektas skirtas Lietuvos Respublikos piliečių vardams įvertinti normos aspektu, vardai sukirčiuojami, iš nerekomenduojamų vardų kreipiama į teiktinus, trumpai nusakoma jų kilmė. Duomenų šaltinis – Lietuvos Respublikos gyventojų registras: vardų sąvado pagrindas – 2006 m. pilietybę turėjusių asmenų vardai, toliau pildoma naujagimių vardais (sąvadas ir registras tiesiogiai nesusieti). VLKK iniciatyva vardus nagrinėja Vilniaus universiteto tyrėjai, probleminius klausimus svarsto Kalbos komisijos Vardyno pakomisė. Jus kviečiame pasakoti, kaip gavote vardą, kaip išrinkote savo vaikams, taip pat visas kitas su vardais susijusias istorijas.

Remiantis šios svetainės medžiaga būtina nurodyti svetainės adresą: Lietuvos Respublikos piliečių vardų sąvadas, VLKK. Prieiga internete http://vardai.vlkk.lt. (Žiūrėta [data]). Draudžiama svetainę ar jos dalį susieti su kitais interneto šaltiniais, jei tai sudarytų klaidingą įspūdį dėl svetainės autorystės ar administravimo.