Pasakojimai

Ambra

2020-09-08, lankytojas x

Mes parinkome mūsų dukrai vardą Ambre, gyvename Prancūzijoje. Lietuvoje ją vadiname Ambra (it. Ambra – gintaras, isp. Ambar, pranc. Ambre) arba Gintarė.

Susiję vardai: Ambra

Taura

2020-05-28, lankytojas x

Su šiuo neįprastu vardu Taura gyvenu jau kelis dešimtmečius. Niekuomet negavau nei vieno blogo komentaro apie vardą, jis aiškus, lietuviškas, tačiau lengvai ištariamas užsienyje, originalus ir kartu paprastas. Neturėjau pravardžių mokykloje. Niekuomet nenorėjau kitokio vardo kai buvau vaikas.

Susiję vardai: Táura

Aldeivina – itin retas

2020-03-30, lankytojas x

Jūsų sąvade radau tik 1 kartą savo vardą Aldeivina. Apie jo reikšmę nežinau nieko. Vardą išrinko mama, dabar jau a. a. Esu gimusi 1960.

Susiję vardai: Aldeivina

Jorigė

2020-03-16, lankytojas x

Jorigė gimė kovo 15 d. Pati pavasario pradžia, tad reikšmė „pirma žaluma“ labai tiko. Iš tiesų turėjo būti Jorė, bet giminaičiai žemaičiai iš pat pirmos dienos ėmė šaipytis: Jorė – šliorė. Tad nusprendėme parinkti ilgesnį variantą, su kuriuo tikras vargas – niekas iš pirmo karto nesupranta šio vardo (Joringė? Jūrigė?), dažniausiai neteisingai kirčiuoja (antram skiemeny). Kad ir kiek vargo, vardas vis dėlto unikalus, originalus, ypatingas.

Susiję vardai: Jõrė, Jõrigė

Minija Magdalena

2020-01-14, lankytojas x

Sužinojusi, kad laukiuosi dukros, vyrui pasakiau norinti vardo iš M raidės. Siūliau Malvina, Marcelina, bet vyrui nepatiko. Jis pasiūlė vardą Magdalena, o aš atsiminiau vardą Minija, kuris man seniai patiko, bet niekada nebuvo “sąraše”. Gimus dukrai pavadinome ją abiem vardais – Minija Magdalena. Dažniausiai vadiname Minija.

Susiję vardai: Magdalenà, Mìnija

Apie projektą

Projektas skirtas Lietuvos Respublikos piliečių vardams įvertinti normos aspektu, vardai sukirčiuojami, iš nerekomenduojamų vardų kreipiama į teiktinus, trumpai nusakoma jų kilmė. Duomenų šaltinis – Lietuvos Respublikos gyventojų registras. Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) iniciatyva vardus nagrinėja Vilniaus universiteto tyrėjai, probleminius klausimus svarsto Kalbos komisijos Vardyno pakomisė. Jus kviečiame pasakoti, kaip gavote vardą, kaip išrinkote savo vaikams, taip pat visas kitas su vardais susijusias istorijas.

Naujienų prenumerata