Pasakojimai

Gantas Novilas

2020-10-13, lankytojas x

Du baltiški vardai. Rinkome pagal reikšmę, bet negalėjome apsispręsti. Nepadėjo ir būrys draugų, nes nuomonės išsiskyrė. Teko uždėti abu vardus 😄. Registruojant mus bandė įtikinti, kad reikia rinktis „populiarų“ vardą 😁
Buvo svarbu baltiška vardo kilmė, kad nebūtų susijęs su jokia religija, ir pakankamai retas, kad pakvietus neatsisuktų šeši bendravardžiai.

Ambra

2020-09-08, lankytojas x

Mes parinkome mūsų dukrai vardą Ambre, gyvename Prancūzijoje. Lietuvoje ją vadiname Ambra (it. Ambra – gintaras, isp. Ambar, pranc. Ambre) arba Gintarė.

Susiję vardai: Ambra

Taura

2020-05-28, lankytojas x

Su šiuo neįprastu vardu Taura gyvenu jau kelis dešimtmečius. Niekuomet negavau nei vieno blogo komentaro apie vardą, jis aiškus, lietuviškas, tačiau lengvai ištariamas užsienyje, originalus ir kartu paprastas. Neturėjau pravardžių mokykloje. Niekuomet nenorėjau kitokio vardo kai buvau vaikas.

Susiję vardai: Táura

Aldeivina – itin retas

2020-03-30, lankytojas x

Jūsų sąvade radau tik 1 kartą savo vardą Aldeivina. Apie jo reikšmę nežinau nieko. Vardą išrinko mama, dabar jau a. a. Esu gimusi 1960.

Susiję vardai: Aldeivina

Jorigė

2020-03-16, lankytojas x

Jorigė gimė kovo 15 d. Pati pavasario pradžia, tad reikšmė „pirma žaluma“ labai tiko. Iš tiesų turėjo būti Jorė, bet giminaičiai žemaičiai iš pat pirmos dienos ėmė šaipytis: Jorė – šliorė. Tad nusprendėme parinkti ilgesnį variantą, su kuriuo tikras vargas – niekas iš pirmo karto nesupranta šio vardo (Joringė? Jūrigė?), dažniausiai neteisingai kirčiuoja (antram skiemeny). Kad ir kiek vargo, vardas vis dėlto unikalus, originalus, ypatingas.

Susiję vardai: Jõrė, Jõrigė

Apie projektą

Projektas skirtas Lietuvos Respublikos piliečių vardams įvertinti normos aspektu, vardai sukirčiuojami, iš nerekomenduojamų vardų kreipiama į teiktinus, trumpai nusakoma jų kilmė. Duomenų šaltinis – Lietuvos Respublikos gyventojų registras: vardų sąvado pagrindas – 2006 m. pilietybę turėjusių asmenų vardai, toliau pildoma naujagimių vardais (sąvadas ir registras tiesiogiai nesusieti). VLKK iniciatyva vardus nagrinėja Vilniaus universiteto tyrėjai, probleminius klausimus svarsto Kalbos komisijos Vardyno pakomisė. Jus kviečiame pasakoti, kaip gavote vardą, kaip išrinkote savo vaikams, taip pat visas kitas su vardais susijusias istorijas.

Remiantis šios svetainės medžiaga būtina nurodyti svetainės adresą: Lietuvos Respublikos piliečių vardų sąvadas, VLKK. Prieiga internete http://vardai.vlkk.lt. (Žiūrėta [data]). Draudžiama svetainę ar jos dalį susieti su kitais interneto šaltiniais, jei tai sudarytų klaidingą įspūdį dėl svetainės autorystės ar administravimo.